LEKCJE MUZEALNE W NASZEJ OFERCIE
„Kim był kat w Europie czasów nowożytnych?"

(szerokość: 190 / wysokość: 307)
Współczesne wyobrażenia o kacie oraz jego profesji w znacznym stopniu opierają się na produkcjach filmowych, w których charakterystyka tej ciekawej i kluczowej dla funkcjonowania dawnych europejskich społeczeństw postaci jest mocno uproszczona, a nawet zniekształcona. Kim zatem był kat? Czym się zajmował? Jaka była jego pozycja społeczna? W jaki sposób dochodził do pełnienia swojej funkcji? Na te pytania poszukamy odpowiedzi z uczniami podczas lekcji muzealnej „Kim był kat w Europie czasów nowożytnych?". Lekcja przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

  • Cena: 2 zł od osoby uczestniczącej w zajęciach

"Muzeum – co to takiego?"

(szerokość: 190 / wysokość: 142)

Lekcja muzealna przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zasadniczym celem zajęć jest odnalezienie przez uczniów odpowiedzi na pytania o to „jakie zadania spełnia muzeum?" oraz „czy jest ono potrzebne współczesnemu człowiekowi?". Zajęcia trwają 60 minut i składają się z dwóch bloków. Pierwszym jest prezentacja multimedialna prowadzona metodą pogadanki przeplatanej z dyskusją. W drugiej części zajęć odbywa się tematyczne zwiedzanie sal ekspozycyjnych, nastawione na krystalizację przekonań powstałych podczas pierwszej części. Lekcję muzealną prowadzi pracownik muzeum będący zarazem nauczycielem historii. Wszystkim uczniom biorącym udział w zajęciach zapewniamy karty pracy dostosowane do poziomu edukacyjnego.

  • Cena: 2 zł od osoby uczestniczącej w zajęciach

Muzeum Utracone w Muzeum Regionalnym - zapraszamy na film w zamkowych piwnicach! 


Muzeum Regionalne zaprasza grupy zorganizowane na pokazy filmów edukacyjnych z cyklu Muzeum Utracone. Filmy dotykają problemu rabunku dzieł sztuki podczas II wojny światowej i pokazują ich tragiczne losy na przykładzie obrazów Jana Matejki. Treść filmów oraz zastosowane animacje ułatwiają odbiór złożonego zagadnienia, a przy tym potrafią zaciekawić szeroką grupę odbiorców. Pokazy polecamy szczególnie młodzieży szkolnej w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym.


Dzięki porozumieniu zawartemu z twórcami projektu Muzeum Utracone, pokazy filmów odbywają się bezpłatnie. Jedynym warunkiem jaki należy spełnić, jest zapisanie grupy min. 10 osobowej z trzydniowym wyprzedzeniem oraz przybycie do Muzeum Regionalnego w Chojnowie.W celu zapisania uczniów na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny (76 818 83 53) lub mailowy (muzeum.chojnow@gmail.com) przynajmniej trzy dni przed planowanym terminem zajęć.


Witamy na stronie Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie