(szerokość: 750 / wysokość: 206)


BIBLIOTEKA MUZEUM REGIONALNEGO W CHOJNOWIE Swoimi tradycjami sięga roku 1961. Księgozbiór ma charakter naukowy i zawiera publikacje oraz czasopisma z zakresu sztuki, rzemiosła artystycznego, historii, filozofii, socjologii, religii, muzealnictwa, dostępne są także katalogi aukcyjne i katalogi wystaw.  Obecnie liczy 6 114 pozycji. Służy głównie naukowemu opracowywaniu zbiorów oraz przygotowywaniu wydarzeń muzealnych. Zbiory biblioteczne są udostępniane stacjonarnie w czytelni. Zapraszamy serdecznie! 

Kontakt: muzeumr.chojnow.biblioteka@gmail.com lub telefonicznie: 76 818 83 53
ZASADY KORZYSTANIA Z KSIĘGOZBIORU PODCZAS EPIDEMII
Biblioteka Muzeum Regionalnego w Chojnowie rozpocznie udostępnianie księgozbioru stacjonarnie od dnia 1 września 2020 r. Na czas trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV 2 aż do odwołania, wszystkich czytelników będą obowiązywać następujące zasady korzystania ze zbiorów:1. Czytelnia jest czynna we wtorki i czwartki od 10:00 do 13:30. Między godziną 11:30 a 12:00 następuje obowiązkowe wietrzenie i dezynfekcja pomieszczenia.


2. Jednorazowo w Czytelni może przebywać jedna osoba pod nadzorem pracownika muzeum.


3. W celu uniknięcia kolejek i przepełnienia w Czytelni wprowadzamy rezerwację miejsc przez czytelników na konkretny termin telefonicznie: 76 818 83 53 lub emailowo: muzeumr.chojnow.biblioteka@gmail.com. 


4. Korzystanie ze zbiorów można rozpocząć wyłącznie po obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz trwałym osłonięciu ust i nosa.


5. Jednorazowo można korzystać z trzech książek.


6. Książki należy zamówić emailowo: muzeumr.chojnow.biblioteka@gmail.com lub telefonicznie: 768188353 minimum dwa dni przed planowaną wizytą w czytelni. 


7. Książki podaje i odbiera wyłącznie pracownik Muzeum.


8. Muzeum w czasie trwania epidemii nie udostępnia starodruków oraz zbiorów specjalnych w tym akt policji budowlanej.


9. Książki zdane przez czytelnika trafiają do kwarantanny na okres nie krótszy niż 3 dni.


10. Muzeum nie udostępnia czytelnikom komputerów podczas trwania pandemii koronawirusa  SARS-CoV 2.Witamy na stronie Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie