Aktualności

Zbiory Muzeum Regionalnego na portalu MUZEON.PL
Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, że zbiory Muzeum Regionalnego w Chojnowie będą dla Państwa dostępne również wirtualnie dzięki portalowi MUZEON. Poniżej odnajdą Państwo odnośnik do naszych muzealiów. Baza zbiorów będzie systematycznie powiększana. Zapraszamy serdecznie!
data publikacji: 2021-02-20 14:43
 
Sztuka współczesna ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Chojnowie
Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do Muzeum Regionalnego w Chojnowie w nadchodzącą sobotę. Zachęcamy do obejrzenia dwóch ekspozycji: zmodernizowanej wystawy „Dawne kowalstwo i ślusarstwo” oraz niedawno otwartej „Sztuki współczesnej ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Chojnowie”. Jutro wszyscy przybyli goście otrzymają prezent w postaci wydrukowanego katalogu ekspozycji "Sztuka współczesna...".
data publikacji: 2021-02-19 15:12
 
Informacja dla zwiedzających
Szanowni Państwo, informujemy, że 13.02.2021 r. (sobota) w godzinach między 11.30 a 13.30 Muzeum Regionalne w Chojnowie będzie nieczynne dla zwiedzających.
data publikacji: 2021-02-11 10:21
 
Dawne kowalstwo i ślusarstwo w nowym ujęciu
Szanowni Państwo, mamy wielką przyjemność poinformować, iż zakończyliśmy pierwszy etap prac nad modernizacją wystawy Dawnego kowalstwa i ślusarstwa. Na wystawie prezentujemy zbiory własne Muzeum Regionalnego w Chojnowie, będące wspaniałym przykładem działalności przedstawicieli obu rzemiosł. Ekspozycję wzbogaciły przystępne i ciekawe tablice edukacyjne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych od wtorku 9 lutego. We wtorek wstęp bezpłatny. Wszelkie informacje dotyczące godzin otwarcia oraz cen biletów znajdą Państwo w zakładce "Informacje". Zachęcamy do przeczytania e-ulotki wystawy po kliknięciu odnośnika "zobacz więcej".
data publikacji: 2021-02-09 10:01
 
Sztuka współczesna ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Chojnowie
Mamy wielką przyjemność zaprezentować Państwu wystawę zatytułowaną Sztuka współczesna ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Ekspozycja jest przeglądem malarstwa, grafiki, rzeźby oraz szkła unikatowego, gromadzonego przez dekady w zbiorach naszej instytucji. Dokonując selekcji prac staraliśmy się pamiętać o akcentach regionalizmu, oddających charakter naszej placówki. Kierowaliśmy się także cezurą czasową, której początek wyznaczał rok 1945. Równie istotnym czynnikiem było skomponowanie wystawy w taki sposób, by na ograniczonej przestrzeni pogodzić ze sobą różne techniki oraz rozmaitą tematykę. Było to podyktowane faktem, iż wystawa zaistniała nie tylko w wirtualnej galerii, ale przede wszystkim w salach Zamku Piastów legnicko-brzeskich. Ostatecznie ekspozycja została skomponowana z 28 prac, będących owocem twórczości 18 autorów. Wystawa będzie czynna od wtorku 2 lutego do kwietnia 2021 r. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą już teraz za pośrednictwem katalogu, który wyświetli się Państwu po kliknięciu odnośnika "zobacz więcej". Ocenę efektów naszych starań pozostawiamy Państwu, mając nadzieję, że mimo trudnych czasów, przyjdzie nam niebawem spotkać się w salach wystawienniczych Muzeum.
data publikacji: 2021-01-29 09:31
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4 | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

Witamy na stronie Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie