Aktualności

Ważna informacja dla zwiedzających
Szanowni Państwo, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. Muzeum Regionalne w Chojnowie pozostanie zamknięte dla zwiedzających do 27 grudnia 2020 r.
data publikacji: 2020-12-02 14:34
 
Żegnamy Panią Annę Poźniak
Otrzymaliśmy smutną wiadomość, iż 15 października 2020 r. zmarła Pani Anna Poźniak, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie w latach 1978-1989, a także wieloletni pracownik Muzeum Miedzi w Legnicy. Łącząc się w bólu, składamy szczere kondolencje Rodzinie i Bliskim Pani Poźniak.
data publikacji: 2020-12-01 12:39
 
Wystawa Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość" w służbie Niepodległej
Szanowni Państwo, Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza do zwiedzania nowej edukacyjnej wystawy czasowej Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość" w służbie Niepodległej. Ekspozycja została przygotowana i użyczona naszemu Muzeum przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie. Potrwa od 6 października do 20 listopada 2020 r. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ciekawą i przejmującą historią WiN-u.
data publikacji: 2020-10-14 08:52
 
Renesans i nie tylko. Kopie wielkich mistrzów według Danuty Dudek.
Po otwarciu drzwi do sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego w Chojnowie, wszyscy przetarliśmy oczy ze zdumienia. Da Vinci, Filippo Lippi, Tycjan, van Eyck, Peter Paul Rubens i wielu innych wielkich malarzy… Spokojnie, proszę wyrównać oddech, są to kopie wielkich malarzy, a właściwie „Renesans i nie tylko. Kopie wielkich malarzy według Danuty Dudek” – czyli nasza nowa ekspozycja czasowa. Drodzy Państwo, epidemia pokrzyżowała wiele planów na wakacje w rozmaitych zakątkach świata. Utrudniła zwiedzanie dostojnych sal muzealnych Paryża, Madrytu, Rzymu i Londynu. Jednak nie wszystko stracone. Wystarczy założyć maseczkę i odwiedzić nasze, lokalne, chojnowskie Muzeum. Przygotowaliśmy bowiem dla Państwa wystawę składającą się z 30 kopii prac najwybitniejszych malarzy wszechczasów. Jest to oczywiście bardzo subiektywny wybór. Ekspozycja posiada ukryty smaczek, wszystkie prace wyszły spod pędzla jednej osoby. Rzeźbiarki, malarki, kopistki, pasjonatki, osoby o wielkim sercu, a w dodatku mieszkanki Chojnowa – Danuty Dudek. Już słyszę te pytania: „Kopie w muzeum?”, „Czy to przystoi?” Owszem, przystoi. Są one bowiem owocem pięknej pasji, setek godzin przy sztaludze, nieprzespanych nocy w poszukiwaniu idealnych proporcji i, co ciekawe, wrodzonego talentu. Warto tu również pamiętać o subtelnej różnicy między kopiami wytwarzanymi przez maszyny w tysiącach egzemplarzy na potrzeby rynku, a kopiami wykonywanymi własnoręcznie, z sercem, z potrzeby spełnienia własnych marzeń, dla obcowania ze sztuką. Czy są to kopie udane? Na to pytanie powinni Państwo zdecydowanie poszukać odpowiedzi w naszym Muzeum. Wystawę będzie można oglądać od 20 czerwca do 30 września 2020 r. w godzinach otwarcia naszego Muzeum. ZAPRASZAMY!
data publikacji: 2020-06-19 14:12
 
Dzień Dziecka - 1 VI 2020 r.
Drogie Dzieci! Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam dużo uśmiechu i jak najmniej zmartwień, a także wielu ciekawych przygód, niosących za sobą przydatne doświadczenia oraz moc pozytywnych wrażeń. Wszystkiego najlepszego życzy zespół Muzeum Regionalnego w Chojnowie! Informujemy, że z okazji Dnia Dziecka wszystkie Dzieci zyskują wstęp wolny do Muzeum Regionalnego w dniu 3 czerwca.
data publikacji: 2020-06-01 09:38
 
<< nowsze | 2  | 3  | 4  | 5  | 6 | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

Witamy na stronie Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie