Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Ważna informacja dla zwiedzających

Szanowni Państwo, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz. 2316) Muzeum Regionalne w Chojnowie pozostanie zamknięte dla zwiedzających do 17 stycznia 2021 r.

2020-12-23 12:33

Boże Narodzenie 2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu zdrowia, radości oraz wytchnienia od trudów codzienności, a na nadchodzący Nowy Rok wielu sukcesów, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Dyrektor i pracownicy Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

2020-12-21 13:10

24 grudnia 2020 r. - Muzeum nieczynne

Szanowni Państwo, w dniu 24 grudnia 2020 r. Muzeum będzie nieczynne.

2020-12-21 13:09

Malowanie na szkle - domowe warsztaty

Adwent jest czasem zadumy i refleksji, ale również okresem wielkiej radości poprzedzającym nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wśród przedświątecznej bieganiny, zakupów i poszukiwania prezentów, warto znaleźć chwilę również dla najbliższych. Przedstawiamy fantastyczny sposób na twórczą zabawę dla całej rodziny - malowanie na szkle. Potrzebujemy oczywiście farbek do szkła, w razie możliwości szkło lub kawałek folii (np. koszulki do przechowywania dokumentów), wydrukowany lub narysowany wcześniej wzór (najlepiej w formie kolorowanki) oraz trochę cierpliwości. Kolorowankę wsuwamy pod szkło lub folię. W naszym przypadku wzór nawiązuje do zbliżających się Świąt, jednak jak zwykle ogranicza nas tylko wyobraźnia. Czarną farbką obrysowujemy kontur. Czekamy do jego całkowitego wyschnięcia, co może potrwać nawet 12 godzin, zatem warto zaplanować sobie z wyprzedzeniem przygotowywanie świątecznych dekoracji. W kolejnym kroku należy „pokolorować” farbami obrysowane elementy i tak jak poprzednio czekamy, aż obrazek wyschnie. Po tym czasie zaobserwujemy, że zaschnięte farby staną się bardziej przeźroczyste i będą przepuszczać światło. Śmiało można wykorzystać ten efekt, wystarczy delikatnie odkleić powstałą pracę i przykleić na dowolnej szklanej powierzchni w zależności od chęci i potrzeb. Obrazek będzie wyglądał wspaniale na okiennej szybie rozświetlony zimowym słońcem, ale również (w wersji dla bardziej ambitnych) na lampionie, który można wykonać w pustym słoiku wraz z dodatkami igliwia, sztucznego śniegu, wstążek czy brokatu. Życzymy dużym i małym wspaniałej zabawy.

2020-12-15 11:22

Ważna informacja dla zwiedzających

Szanowni Państwo, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. Muzeum Regionalne w Chojnowie pozostanie zamknięte dla zwiedzających do 27 grudnia 2020 r.

2020-12-02 14:34

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie