Wygląda dobrze
To pole jest wymagane


 

LEKCJE MUZEALNE W NASZEJ OFERCIE


 


 

  

„Śladami dawnego Chojnowa"

- SPACER EDUKACYJNY -


 

(szerokość: 750 / wysokość: 237)
Popiersia Fryderyka III legnickiego i jego żony Katarzyny meklemburskiej,fragment renesansowego portalu Zamku Piastów w Chojnowie  (1546-1547)

Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza do udziału w spacerze edukacyjnym „Śladami dawnego Chojnowa". Przygotowaliśmy  lekcję muzealną w formie spaceru edukacyjnego, którego celem jest przedstawienie najważniejszych zabytków Chojnowa. Historia miasta opowiedziana przy murach miejskich, Zamku Piastów, Baszcie Tkaczy, chojnowskich kościołach, Domu Kata, mennicy miejskiej czy dawnym ratuszu ożywa i może być bardzo ciekawa.


 

Zapraszamy do kontaktu i zapisów: tel. 76 818 83 53 e-mail: muzeumr@wp.pl

Koszt lekcji to 2 zł od osoby.

 


"Muzeum – co to takiego?"


 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)


 

Lekcja muzealna przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zasadniczym celem zajęć jest odnalezienie przez uczniów odpowiedzi na pytania o to „jakie zadania spełnia muzeum?" oraz „czy jest ono potrzebne współczesnemu człowiekowi?". Zajęcia trwają 60 minut i składają się z dwóch bloków. Pierwszym jest prezentacja multimedialna prowadzona metodą pogadanki przeplatanej z dyskusją. W drugiej części zajęć odbywa się tematyczne zwiedzanie sal ekspozycyjnych, nastawione na krystalizację przekonań powstałych podczas pierwszej części. Lekcję muzealną prowadzi pracownik muzeum będący zarazem nauczycielem historii. Wszystkim uczniom biorącym udział w zajęciach zapewniamy karty pracy dostosowane do poziomu edukacyjnego.


 

  • Cena: 2 zł od osoby uczestniczącej w zajęciach

Muzeum Utracone w Muzeum Regionalnym - zapraszamy na film w zamkowych piwnicach! 


 

Muzeum Regionalne zaprasza grupy zorganizowane na pokazy filmów edukacyjnych z cyklu Muzeum Utracone. Filmy dotykają problemu rabunku dzieł sztuki podczas II wojny światowej i pokazują ich tragiczne losy na przykładzie obrazów Jana Matejki. Treść filmów oraz zastosowane animacje ułatwiają odbiór złożonego zagadnienia, a przy tym potrafią zaciekawić szeroką grupę odbiorców. Pokazy polecamy szczególnie młodzieży szkolnej w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym.


 

Dzięki porozumieniu zawartemu z twórcami projektu Muzeum Utracone, pokazy filmów odbywają się bezpłatnie. Jedynym warunkiem jaki należy spełnić, jest zapisanie grupy min. 10 osobowej z trzydniowym wyprzedzeniem oraz przybycie do Muzeum Regionalnego w Chojnowie.


 

W celu zapisania uczniów na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny (76 818 83 53) lub mailowy (muzeum.chojnow@gmail.com) przynajmniej trzy dni przed planowanym terminem zajęć.


 

serwis jest częścią portalu miejskiego chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie