Aktualności

Spacer rodzinny "Śladami dawnego Chojnowa"
Szanowni Państwo, zachęcamy serdecznie małych i dużych na rodzinny spacer "Śladami dawnego Chojnowa", aby poznać bliżej historię oraz najciekawsze zabytki Miasta. Startujemy spod Muzeum Regionalnego 6 lipca o godz. 12.00. Bilet jest bezpłatny.
data publikacji: 2021-06-18 14:31
 
Wakacyjne warsztaty plastyczne dla dzieci ze szkół podstawowych.
Jedną z popularniejszych miejskich legend jest opowieść o Belladonie, młodym kuchciku którego los okazał się być tragiczny. Jeżeli jesteście ciekawi jaki finał ma ta historia, a przy tym macie chęć spędzić nieco czasu na ciekawych zajęciach plastycznych, to zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Więcej informacji w zakładce Edukacja lub w poniższym odnośniku:
data publikacji: 2021-06-15 11:00
 
Darmowy katalog wystawy Tkane opowieści
Szanowni Państwo, zachęcamy do pobrania darmowego e-katalogu trwającej wystawy czasowej "Tkane opowieści". Katalog zawiera fotografie wszystkich wyeksponowanych prac. Mamy nadzieję, że dzięki temu przybliżymy wystawę każdemu, kto nie mógł lub nie zdąży jej zobaczyć. Wystawa potrwa do końca lipca 2021 r. Zapraszamy serdecznie! W celu pobrania/otworzenia e-katalogu należy kliknąć w poniższy odnośnik "zobacz więcej...".
data publikacji: 2021-06-15 10:53
 
Wokół chojnowskiej Baszty Tkaczy
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu pt.: "Wokół chojnowskiej Baszty Tkaczy". Baszta Tkaczy to część dawnej infrastruktury defensywnej Chojnowa, broniła dostępu do murów miejskich prawdopodobnie już w XV wieku, jej istnienie potwierdzają zapiski z XVI w. Budowla przez wieki zmieniała swoje funkcje stając się więzieniem, kuźnią garnizonową oraz pierwszą siedzibą chojnowskiego muzeum, założonego w 1908 roku. Dziś, po gruntownym remoncie, udostępniana jest zwiedzającym przez Muzeum Regionalne. Na jej ostatniej kondygnacji znajduje się punkt widokowy.
data publikacji: 2021-05-18 10:55
 
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!
Czy warto brać udział w powszechnych spisach ludności? Odpowiem przykładem. Podczas rozmów z osobami zwiedzającymi nasze Muzeum niejednokrotnie spotykamy się z pytaniami o to: jak wielu mieszkańców liczy współczesny Chojnów, ilu mieszkańców żyło tu 100 czy 200 lat temu, jak liczne były określone gminy czy wspólnoty wyznaniowe lub religijne, ile budynków znajdowało się w Chojnowie w XVIII w., ilu Polaków przybyło tu z takiego czy innego regionu po 1945 r. Pytania arcyciekawe. Oczywiście, polegając na badaniach naukowych, staramy się zaspokoić ciekawość gości Muzeum. Warto pamiętać, że bardzo często podstawą takich badań są spisy powszechne i statystyki. Istnieje wiele przyczyn, dla których warto wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym, a jedną z nich jest właśnie fakt, iż tworzymy źródło historyczne, które za kilka wieków może pomóc potomnym lepiej zrozumieć otaczający nas obecnie świat. Dlatego Muzeum Regionalne w Chojnowie zachęca do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021! Więcej informacji oraz aplikację do samospisu znajdą państwo pod adresem: https://spis.gov.pl/jak-wziac-udzial-w-spisie/
data publikacji: 2021-05-10 11:37
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

Witamy na stronie Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie