Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Muzeum - cóż to takiego?

Szanowni Państwo, za nami bardzo miłe spotkanie z przedszkolakami. Nasze muzeum stało się miejscem otwartym dla najmłodszych zwiedzających, podążamy w stronę zajęć i lekcji muzealnych z uwzględnieniem zajęć sensorycznych. Wychodzimy z propozycją ciekawej lekcji pt. „Muzeum – cóż to takiego”. W dniu wczorajszym gościliśmy grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Chojnowie. Dzieci dowiedziały się o podstawowej działalności muzeum, o pracy muzealnika, gromadzeniu i dbaniu o zbiory muzealne, katalogowaniu eksponatów, tworzeniu i wypożyczaniu wystaw. Uczestnicy zajęć zostali wyposażeni w rękawiczki ochronne, dzięki czemu mogli poczuć się jak prawdziwi muzealnicy. Każdy z najmłodszych miał możliwość obcowania za pomocą dotyku z niektórymi obiektami muzealnymi. Widać było, że ten fakt wywarł na Nich ogromne wrażenie. Nasi goście mieli jedyną, taką okazję obcowania z przeszłością. My zaś cieszymy się, że mogliśmy ujawnić tajniki naszej pracy. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy kolejne grupy.

2022-10-12 12:28

Zamkowy ogród

Szanowni Państwo, do zamkowego ogrodu w końcu zawitała jesień. Proszę spojrzeć na ten malowniczy widok złotych i czerwonych liści winobluszczu trój i pięciolistkowego.

2022-10-07 15:18

Artyści Andersa

Szanowni Państwo, zapraszamy na wystawę "Artyści Andersa - scena i estrada". Na odwiedzających czekają albumy i płyty. Towarzystwo Projektów Edukacyjnych dziękujemy serdecznie za udostępnienie wystawy i pamiątek.

2022-10-04 12:27

Artyści Andersa - wystawa

Szanowni Państwo! Zapraszamy serdecznie na II część wystawy pt." Artyści Andersa - scena i estrada". Bardzo dziękujemy Towarzystwu Projektów Edukacyjnych za jej wypożyczenie. Jest ona dostępna dla zwiedzających przez cały październik 🙂

2022-10-01 16:23

Informacja dla zwiedzających

Szanowni Państwo, informujemy iż dnia 23.09.2022 r. Muzeum będzie czynne dla zwiedzających od godziny 12.00 z powodu ślubów udzielanych w salach wystaw czasowych. Za utrudnienia przepraszamy.

2022-09-23 09:36

serwis jest częścią portalu miejskiego chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie