Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Horodeckim i promocja książki „Chojnów. Opowieść o ludziach i mieście. Historie prawdziwe i prawdopodobne".

Muzeum Regionalne w Chojnowie i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na spotkanie autorskie ze Stanisławem Horodeckim i promocję książki „Chojnów. Opowieść o ludziach i mieście. Historie prawdziwe i prawdopodobne": 7 czerwca 2023, godz. 17.00 - Dom Schrama, Chojnów, Rynek 20 (wstęp wolny). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę autora.

2023-06-05 11:23

Promocja książki

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Horodeckim i promocja książki „Chojnów. Opowieść o ludziach i mieście. Historie prawdziwe i prawdopodobne"

Muzeum Regionalne w Chojnowie i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na spotkanie autorskie ze Stanisławem Horodeckim i promocję książki „Chojnów. Opowieść o ludziach i mieście. Historie prawdziwe i prawdopodobne": 7 czerwca 2023, godz. 17.00 - Dom Schrama, Chojnów, Rynek 20 (wstęp wolny). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę autora.
Stanisław Horodecki – autor książek, głównie o tematyce regionalnej, w tym „„Przeszłości okruchy: zabytki i przyroda powiatu legnickiego”, „Gawędy o Ziemi Chojnowskiej”, „Rynek w Chojnowie”. Przez wiele lat związany z Chojnowem, zawodowo i społecznie, m.in. pełnił funkcję redaktora naczelnego „Gazety Chojnowskiej”, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. W 2022 roku uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Chojnowa”.

2023-05-30 08:53

X JUBILEUSZOWA NOC MUZEÓW W MUZEUM REGIONALNYM W CHOJNOWIE

Szanowni Państwo,
przypominamy, że już dziś 26 maja 2023 r. o godz. 18.00 rusza X JUBILEUSZOWA NOC MUZEÓW. W tym roku tematem przewodnim jest „Taniec i muzyka dawna”. Grając na dawnych instrumentach wystąpi przed Państwem wspaniały duet: Ryszard i Radosław Dembińscy z zespołu Rocal Fuza. Panowie również opowiedzą o instrumentach. Następnie o 20.35 w świat renesansowego tańca zabierze Państwa niesamowity Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zachęcamy również do wzięcia udziału w tematycznym konkursie krzyżówkowym. Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny.

2023-05-26 10:17

Noc Muzeów

Szanowni Państwo, zapraszamy na Noc Muzeów 26 maja 2023r., która rozpocznie się od godz. 18.00. Przedstawiamy Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego, który rozpocznie swój występ o godz. 20.35. Zapraszamy!
Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego działa od 2010 roku. Zajmują się odtwarzaniem historycznego tańca dawnego epoki renesansu i baroku. Wiedzę czerpią z zachowanych traktatów, a także poprzez udział w warsztatach tanecznych z zawodowymi instruktorami. Sami również prowadzą warsztaty dla studentów w ramach współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów czy Erasmus Student Network. Cyklicznie organizują otwarte bale z nauką tańców, głównie angielskich kontredansów.
Zespół brał udział w kilku projektach Timedance Hanza, które wieńczyły spektakle taneczno-teatralne w reżyserii Jane Gingell – choreografki i reżyserki teatralnej z Londynu. Jako zespół uniwersytecki biorą udział w Giełdzie Kół Naukowych, a ich występy stanowią oprawę artystyczną uniwersyteckich uroczystości. Co roku można ich również zobaczyć na Dolnośląskim Festiwalu Nauki, gdzie propagują wiedzę o tańcu dawnym podczas pokazu tanecznego.

2023-05-23 10:47

NOC MUZEÓW

Szanowni Państwo, jak widać Muzeum Regionalne w Chojnowie szykuje się na NOC MUZEÓW. Zapraszamy 26 maja od godziny 18.00!

2023-05-18 11:35

serwis jest częścią portalu miejskiego chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie