Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wernisaż Giny Malinowski "Kwiaty"

Szanowni Państwo, wernisaż wystawy p. Giny Malinowski już dziś o 16.30. Zachęcamy serdecznie do spotkania z artystką oraz do obejrzenia jej zachwycających dzieł. Przed Państwem jedno z nich 🙂 🌹🌻

2022-07-15 10:48

Gina Malinowski

Szanowni Państwo, wernisaż już jutro o 16.30 🙂 Przybliżamy zatem nieco profil P. Giny Malinowski, której prace cieszymy się gościć w murach naszego zamku. Longina Malinowski, zwana przez Przyjaciół Giną. Niezwykle żywiołowa i pozytywnie nastawiona do świata. Swoim entuzjazmem, wigorem i radością życia zaraża każdego, kogo spotka na swojej drodze. Artystka kontakt ze sztuką ma we krwi. Podczas wieloletniej pracy zawodowej zachwycała projektami i kreacjami kostiumów najbardziej wyszukane gusta operowych oraz teatralnych scen europejskich i światowych. Przygodę z farbami rozpoczęła dopiero kilka lat temu, wraz z zamieszkaniem w Bornem Sulinowie. Tematem, po który artystka najczęściej sięga, są jej ukochane kwiaty, głównie w konwencji makro, czasem portrety i pejzaże. Tworzonym obrazom przekazuje niezwykłą energię, a ich szczególną cechą są intensywne barwy, zaskakujące kontrasty, zamiłowanie do detali, a przy tym lekkość i niebanalność. W malowanych przez nią obrazach, nawet biel ma wiele odcieni. W swoim dorobku ma wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach poplenerowych, a jej obrazy wystawiane w kraju i za granicą cieszą się dużym uznaniem. Znajdują się one również w prywatnych zbiorach w Polsce, Francji, Niemczech i USA.

2022-07-14 15:15

Wernisaż wystawy Giny Malinowski

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na nasz piątkowy wernisaż. Zaczynamy o godzinie 16.30! Cykl kwiatów Giny Malinowski jest zachwycający!

2022-07-13 14:39

Wernisaż wystawy Giny Malinowski

Szanowni Państwo, mamy niezmierną przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy p. Giny Malinowski. Odbędzie się on 15 lipca 2022 o godzinie 16.30. Zapraszamy na zapoznaniem się z tematem prac oraz z samą artystką. Cykl "Kwiaty" Giny Malinowski to podjęcie inspirującego wielu artystów tematu, jakim jest motyw kwiatu. Jednak sposób ujęcia jego w interpretacji Giny Malinowski stanowi malarski esej ukazujący wnikliwą, wręcz anatomiczną obserwację otaczającej natury. Wychodzący z obrazów, poprzez specyficzne kadrowanie, swoisty makrokosmos, stopniowo ewaluuje w stronę abstrakcji. Mocny kontrast między naturalnym tłem a silną ekspresją, zarówno pod względem formy jak i palety barwnej, sprawia, że nie odbiera się motywu kwiatu w sposób naturalistyczny, lecz jako abstrakcyjną eksplikację. Te celowe działania artystki tworzą niezwykłą, przyciągającą uwagę i poruszającą wyobraźnię wystawę.

2022-07-12 10:49

Warsztaty kreatywne Mapa Dźwiękowa Miasta

Szanowni Państwo! Informujemy, że zapraszamy na warsztaty Mapa Dźwiękowa Miasta Chojnowa w dniu: 30.06.2022 r. (czwartek) o godz. 16.00, 1.07.2022 (piątek) o godz. 17.00 oraz 2.07.2022 o godz. 11.00 w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Prowadzącym zajęcia jest Michał Zygmunt - łowca dźwięków. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

2022-06-29 15:58

serwis jest częścią portalu miejskiego chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie