Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Noc Muzeów

Szanowni Państwo, zapraszamy na Noc Muzeów 26 maja 2023r., która rozpocznie się od godz. 18.00. Przedstawiamy Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego, który rozpocznie swój występ o godz. 20.35. Zapraszamy!
Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego działa od 2010 roku. Zajmują się odtwarzaniem historycznego tańca dawnego epoki renesansu i baroku. Wiedzę czerpią z zachowanych traktatów, a także poprzez udział w warsztatach tanecznych z zawodowymi instruktorami. Sami również prowadzą warsztaty dla studentów w ramach współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów czy Erasmus Student Network. Cyklicznie organizują otwarte bale z nauką tańców, głównie angielskich kontredansów.
Zespół brał udział w kilku projektach Timedance Hanza, które wieńczyły spektakle taneczno-teatralne w reżyserii Jane Gingell – choreografki i reżyserki teatralnej z Londynu. Jako zespół uniwersytecki biorą udział w Giełdzie Kół Naukowych, a ich występy stanowią oprawę artystyczną uniwersyteckich uroczystości. Co roku można ich również zobaczyć na Dolnośląskim Festiwalu Nauki, gdzie propagują wiedzę o tańcu dawnym podczas pokazu tanecznego.

2023-05-23 10:47

NOC MUZEÓW

Szanowni Państwo, jak widać Muzeum Regionalne w Chojnowie szykuje się na NOC MUZEÓW. Zapraszamy 26 maja od godziny 18.00!

2023-05-18 11:35

Rocal fuza

Szanowni Państwo, w Noc Muzeów na dawnych instrumentach zagrają Radosław i Ryszard Dembińscy. Zapraszamy do zapoznania się z profilami muzyków i przypominamy, że tegoroczna Noc Muzeów startuje już 26 maja o godzinie 18.00. Do zobaczenia!
Ryszard Dominik Dembiński jest założycielem (1991 r.) i kierownikiem artystycznym Zespołu Muzyki Dawnej „Rocal Fuza”, a od 1993 roku festiwalu „Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Dawną” w Świeradowie-Zdroju. Brał udział w licznych warsztatach muzyki dawnej na terenie Niemiec i Francji, a także polskich ośrodkach, takich jak Bierzwnik, Żywiec, Kalisz, Starachowice, Krotoszyn i Świeradów-Zdrój. Prowadził seminaria poświęcone instrumentom dawnym na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w Państwowych Szkołach Muzycznych w Głubczycach, Sopocie, Legnicy i Zgorzelcu, łęczyckim zamku, kaliskim muzeum, podczas festiwali: „Zabrzańskie Dni Muzyki Dawnej”, "Wielki Renesans" na Akademii Muzycznej w Niżnym Nowgorodzie (Rosja), a także na festiwalu „Maj z Muzyką Dawną” we Wrocławiu. Swoje muzyczne pasje realizuje również jako lutnik. Wykonywać kopie dawnych instrumentów uczył się w pracowniach niemieckich: u Tibora Ehlersa w Bätzwalderwelde (region Schwarzwald) i Klangwerkstatt Markt Wald. Obecnie sam buduje m.in.: fidele i fidele kolanowe, harfy, Scheitholty, liry korbowe, psałteria, citole, rebeki, gitterny i viole da gamba. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Koncertuje wraz z zespołem „Rocal Fuza”.
Radosław Dembiński ukończył studia w klasie Violi da Gamba prowadzonej przez Kazimierza Pyzika oraz na wydziale Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Doskonalił technikę podczas kursów mistrzowskich z: Paolo Pandolfo (Schola Cantorum Basiliensis) i Sarą Ruiz – Martinez (Conservatorio Superior de Música w Vigo). Od 1999 r. koncertuje z Zespołem Muzyki Dawnej Rocal Fuza, w którym gra na fletach prostych, cornamuse, Raupschfeife i na violi da gamba. Z Zespołem Muzyki Dawnej Rocal Fuza w 2019 roku nagrał płytę The Grenadier and The Lady. W latach 2011–2017 śpiewał w chórze kameralnym „Senza Rigore” pod kierownictwem Jolanty Szybalskiej-Matczak. Na przestrzeni 2013 i 2014r. koncertował z Zespołem Ars Cantus prowadzonym przez Tomasza Dobrzańskiego. W tym składzie nagrał płytę Hans Leo Hassler Rudolphina 1. Od 2013 r. działa w duecie Oak Brothers, a rok 2017 zaowocował nagraniem płyty Immortal Chords, zawierającej utwory z przełomu baroku i klasycyzmu. Radosław Dembiński koncertował podczas takich wydarzeń, jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Pieśni Naszych Korzeni, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Baroque ;Auvergne, Maj z Muzyką Dawną, Festiwal im. Mikołaja z Radomia, Elbląskie Dni Muzyki Dawnej, Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Dawną w Świeradowie – Zdroju. Zajmuje się również działalnością kompozytorską oraz pedagogiczną. Brał udział w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, XV Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego, a także w I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Mieczysława Karłowicza. Jego utwory wykonywał m. in. Zespół Muzyki Dawnej Ars Nova pod kierownictwem Jacka Urbaniaka.

2023-05-17 10:28

NOC MUZEÓW

ZAPRASZAMY! Noc Muzeów tuż przed nami! Rozpoczynamy 26 maja 2023 r. o godzinie 18.00

2023-05-13 12:01

Na zdjęciu ogród z kwitnącymi kwiatami.

Muzealny ogród

Szanowni Państwo,
Pracownicy Muzeum Regionalnego w Chojnowie przygotowują zamkowy ogród do tegorocznej Nocy Muzeów, która rozpocznie się 26 maja o godz. 18.00. Będzie to Noc szczególna, bo z Muzyką i tańcem dawnym. Zapraszamy serdecznie! PS. Czy ogród nie wygląda przepięknie?

2023-05-11 11:28

serwis jest częścią portalu miejskiego chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie