Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Filmy

Kadr z filmu Dźwiękowe archiwum społeczne - papiernia

Dźwiękowe archiwum społeczne - papiernia

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023"

2023-11-24 12:14

Kadr z filmu Skora - rzeka Chojnowa

Skora - rzeka Chojnowa

Zapraszamy na słuchowisko dźwiękowe „ Skora Rzeka Chojnowa”, czyli dźwiękowo- historyczną podróż, wzdłuż rzeki Skory, brzegami jej doliny, która zbudowała i ukształtowała dzisiejszy Chojnów i szlak okolicznych miejscowości. Dziś, choć trochę zapomniana, wciąż odciska swój ślad w rozwoju miasta. Słuchowisko złożone jest z profesjonalnych nagrań dźwiękowych rzeki Skory, jej naturalnych oraz industrialnych brzmień połączonych opowieścią.

2022-10-21 12:47

Kadr z filmu Wokół chojnowskiej Baszty Tkaczy

Wokół chojnowskiej Baszty Tkaczy

Baszta Tkaczy to część dawnej infrastruktury defensywnej Chojnowa, broniła dostępu do murów miejskich prawdopodobnie już w XV wieku, jej istnienie potwierdzają zapiski z XVI w. Budowla przez wieki zmieniała swoje funkcje stając się więzieniem, kuźnią garnizonową oraz pierwszą siedzibą chojnowskiego muzeum, założonego w 1908 roku. Dziś, po gruntownym remoncie, udostępniana jest zwiedzającym przez Muzeum Regionalne. Na jej ostatniej kondygnacji znajduje się punkt widokowy.

2021-05-18 09:44

serwis jest częścią portalu miejskiego chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie