Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Święto Wojska Polskiego

Szanowni Państwo, zbliża się Święto Wojska Polskiego, które upamiętnia zwycięstwo Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej podczas Bitwy Warszawskiej stoczonej między 13 a 25 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Armia Wojska Polskiego zdołała odepchnąć i pokonać nadciągające siły sowieckie Frontu Zachodniego pod dowództwem Michaiła Tuchaczewskiego. Bitwa zwana „Cudem nad Wisłą” znacząco zmieniła losy wojny.

2021-08-14 14:12

Spacer rodzinny "Śladami dawnego Chojnowa"

Szanowni Państwo, zachęcamy serdecznie małych i dużych na rodzinny spacer "Śladami dawnego Chojnowa", aby poznać bliżej historię oraz najciekawsze zabytki Miasta. Startujemy spod Muzeum Regionalnego 6 lipca o godz. 12.00. Bilet jest bezpłatny.

2021-06-18 14:31

Wakacyjne warsztaty plastyczne dla dzieci ze szkół podstawowych.

Jedną z popularniejszych miejskich legend jest opowieść o Belladonie, młodym kuchciku którego los okazał się być tragiczny. Jeżeli jesteście ciekawi jaki finał ma ta historia, a przy tym macie chęć spędzić nieco czasu na ciekawych zajęciach plastycznych, to zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Więcej informacji w zakładce Edukacja lub w poniższym odnośniku:

2021-06-15 11:00

Darmowy katalog wystawy Tkane opowieści

Szanowni Państwo, zachęcamy do pobrania darmowego e-katalogu trwającej wystawy czasowej "Tkane opowieści". Katalog zawiera fotografie wszystkich wyeksponowanych prac. Mamy nadzieję, że dzięki temu przybliżymy wystawę każdemu, kto nie mógł lub nie zdąży jej zobaczyć. Wystawa potrwa do końca lipca 2021 r. Zapraszamy serdecznie! W celu pobrania/otworzenia e-katalogu należy kliknąć w poniższy odnośnik "zobacz więcej...".

2021-06-15 10:53

Wokół chojnowskiej Baszty Tkaczy

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu pt.: "Wokół chojnowskiej Baszty Tkaczy". Baszta Tkaczy to część dawnej infrastruktury defensywnej Chojnowa, broniła dostępu do murów miejskich prawdopodobnie już w XV wieku, jej istnienie potwierdzają zapiski z XVI w. Budowla przez wieki zmieniała swoje funkcje stając się więzieniem, kuźnią garnizonową oraz pierwszą siedzibą chojnowskiego muzeum, założonego w 1908 roku. Dziś, po gruntownym remoncie, udostępniana jest zwiedzającym przez Muzeum Regionalne. Na jej ostatniej kondygnacji znajduje się punkt widokowy.

2021-05-18 10:55

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie