Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Tkane opowieści - nowa wystawa czasowa

Drodzy Państwo, Chojnów od wieków stał tkactwem. Bogate te tradycje podkreślają cyklicznie pojawiające się wystawy tkactwa współczesnego w chojnowskim Muzeum. Aktualnie mamy przyjemność gościć wystawę Tkane opowieści Grupy Tkackiej Wątek z Wrocławia. Ekspozycja składa się z dwudziestu ośmiu prac stworzonych przez jedenastu artystów. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w salach wystaw czasowych Muzeum Regionalnego od piątku 14 maja do soboty 31 lipca 2021 r. Warto zatem zaplanować nieco czasu na wejście do świata Tkanych opowieści. Każdy kto odwiedzi nas w czasie trwania tej wystawy zostanie mile zaskoczony specjalną, dwudziestą dziewiątą pracą autorstwa Anny Jesinowicz-Nguyen. Wrocławska tkaczka przedstawiła na gobelinie o wymiarach 185 cm x 185 cm herb Piastów legnicko-brzeskich, niegdyś władców naszego Zamku. W wystawie udział wzięli: T. Bujnowska-Niedzielska, B. Burgielski, A. Chlabicz, D. Chotnicka-Świat, A. Godszling, K. Hendrychowska, A. Jesinowicz-Nguyen, D. Kozak, L. Olszewska, E. Poradowska-Werszler oraz R. Wieczorek.

2021-05-04 11:33

Ważna informacja dla zwiedzających

Drodzy Państwo, zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów Muzeum Regionalne w Chojnowie jest czynne dla zwiedzających od 4 maja 2021 r.

2021-05-04 08:52

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Drodzy Państwo, zbliża się 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ustawę przyjęto w nocy z 2 na 3 maja 1791 r. Miała na celu naprawę wad ustrojowych istniejących od lat w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była szansą na uzdrowienie państwa i odbudowę suwerenności, a przez to stała się przyczyną represji ze strony Rosji. Konstytucja 3 maja ma dla Polaków ogromne znaczenie symboliczne. Dzień jej uchwalenia jest świętem narodowym, które powinno napełniać nas radością, rozwagą i troską o Rzeczpospolitą. Życzymy Państwu szczęśliwych, pogodnych i rodzinnych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja.

2021-04-30 12:42

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Szanowni Państwo, Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Dyrektor wraz z Pracownikami Muzeum Regionalnego w Chojnowie pragną złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia. Życzymy, aby nadchodzący wielkanocny czas wypełnił się spokojem i miłością, a budząca się do życia wiosna stała się źródłem radości i nadziei.

2021-03-30 11:12

Konkurs

Szanowni Państwo! Przypominamy o zbliżającym się finale konkursu na kartę wielkanocną. Nagrody już do nas dotarły i niecierpliwie czekają na laureatów :) Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem konkursu! Zdjęcia lub skany prac należy wysyłać na adres mailowy konkurs.muzeum.chojnow@gmail.com wraz ze "Zgodą" będącą załącznikiem do Regulaminu. Życzymy wszystkim dzieciom dobrej zabawy i powodzenia!

2021-03-24 14:42

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie