Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warsztaty

Nie łatwo jest uchwycić magię analogowego zdjęcia przy użyciu nowoczesnej technologii ale jest okazja doświadczyć osobiście tej różnicy i poddać się dobrowolnie nauce lub odświeżeniu umiejętności w fotografii i filmowaniu technologiami sprzed lat.
Zapraszamy na Warsztaty filmu i fotografii analogowej, 09 września rezerwujcie czas pomiędzy godziną 16.00 a 20.00, a w niedzielę 10 września między 06.00, a 10.00. Można odkurzyć swój stary aparat lub kamerkę. W programie kręcenie kamerą z 1938 roku, do dyspozycji lustrzanki, ale można zabrać też swoją ulubioną cyfrówkę. A wszystko w służbie uchwycenia kawałka historii miasta.
Udział w zabawie bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy wszystkimi kanałami kontaktu z naszym Muzeum. Zapraszamy!

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023"

2023-09-06 14:14

Wystawa

W Muzeum Regionalnym w Chojnowie od początku września można podziwiać wystawę pt. „Grafika i malarstwo Grzegorza Fijałkowskiego”. Wystawę uświetni wernisaż, który odbędzie się 29.09.2023 r. o godz. 17.00. Grzegorz Fijałkowski to legniczanin najbardziej znany z prac wykonanych w technice miedziorytu i suchej igły, jednak na tym nie poprzestaje. Jednocześnie zajmuje się malarstwem i rysunkiem, a także prowadzi studio tatuażu. Główną tematyką grafik jest architektura, którą jak sam opisuje: „w swoich pracach chce ratować od zapomnienia”. W chojnowskim muzeum prezentowane są widoki pobliskich miejscowości tj. Legnicy, Głogowa, Grodźca czy Prochowic, ale również i odległego Rzymu. Wśród grafik nie brakuje też przedstawień figuralnych i floralnych. Wystawa malarstwa to cały przekrój twórczości artysty: począwszy od wizerunku jego rodzinnego miasta, architektury zagranicznej, krajobrazów przyrody, martwej natury, aż po kopię obrazu Leonarda da Vinci! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z szerokim wachlarzem prac Grzegorza Fijałkowskiego w murach Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Artysta w swoim dorobku ma wystawy indywidualne m.in. w Spółdzielczym Domu Kultury „Atrium” w Legnicy, W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy, w Muzeum Regionalnym w Jaworze, na Zamku Piastowskim w Legnicy czy w pałacu w Gaworzycach.

2023-09-06 13:44

Informacja

Szanowni Państwo, informujemy, że dn. 12.08.2023 r. Muzeum będzie czynne dla zwiedzających od godz. 13.00. Z powodu ślubów udzielanych w salach wystaw czasowych Muzeum.

2023-08-11 15:35

Archiwizacja fotografii

Szanowni Państwo,
Zachęcamy serdecznie do podzielenia się z nami fotografiami związanymi z powojenną historią chojnowskiego przemysłu. Zostaną one zarchiwizowane cyfrowo i zwrócone właścicielom. Będą one stanowiły początek społecznego archiwum, a także źródłem cennej wiedzy o dziejach miasta.
Fotografie prosimy dostarczać do Muzeum Regionalnego w Chojnowie do 23 września.
Pozdrawiamy serdecznie!

2023-08-09 14:10

Powstanie warszawskie

Szanowni Państwo, nadchodzi 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego wymierzonego militarnie przeciw okupującym Warszawę wojskom niemieckim, a także politycznie przeciwko ZSRR, zorganizowane przez Armię Krajową. Powstanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 (tzw. godzinie „W”) 1 sierpnia 1944 roku i zakończyło się 63 dni później 3 października 1944 kapitulacją polskich powstańców, a także olbrzymimi stratami w ludności cywilnej i wojskowej. Pomimo klęski Powstanie Warszawskie miało ogromne znaczenie w dążeniu do odzyskania i utrzymania niepodległości Polski.

2023-08-01 10:39

serwis jest częścią portalu miejskiego chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie