Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Lekcja Muzealna

Szanowni Państwo, dziś gościła u nas kolejna grupa, tym razem uczniów klasy II „B” ze Szkoły Podstawowej nr 3, która zechciała poznać jak wygląda praca w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Pani Agnieszka Duda zorganizowała wyjątkową i ciekawą lekcję, podczas której dzieci dowiedziały się o przyjmowaniu, katalogowaniu i dbaniu o zbiory placówki, organizowaniu wystaw czasowych, a także o szacunku do przedmiotów niosących za sobą kawał historii. Zdradziła również uczestnikom lekcji sekret pewnej starej szafy w jednej z sal wystaw stałych… ale ciii, to miało pozostać między nami. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie!

2022-10-19 11:10

Muzeum - cóż to takiego?

Szanowni Państwo, za nami bardzo miłe spotkanie z przedszkolakami. Nasze muzeum stało się miejscem otwartym dla najmłodszych zwiedzających, podążamy w stronę zajęć i lekcji muzealnych z uwzględnieniem zajęć sensorycznych. Wychodzimy z propozycją ciekawej lekcji pt. „Muzeum – cóż to takiego”. W dniu wczorajszym gościliśmy grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Chojnowie. Dzieci dowiedziały się o podstawowej działalności muzeum, o pracy muzealnika, gromadzeniu i dbaniu o zbiory muzealne, katalogowaniu eksponatów, tworzeniu i wypożyczaniu wystaw. Uczestnicy zajęć zostali wyposażeni w rękawiczki ochronne, dzięki czemu mogli poczuć się jak prawdziwi muzealnicy. Każdy z najmłodszych miał możliwość obcowania za pomocą dotyku z niektórymi obiektami muzealnymi. Widać było, że ten fakt wywarł na Nich ogromne wrażenie. Nasi goście mieli jedyną, taką okazję obcowania z przeszłością. My zaś cieszymy się, że mogliśmy ujawnić tajniki naszej pracy. Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy kolejne grupy.

2022-10-12 12:28

Zamkowy ogród

Szanowni Państwo, do zamkowego ogrodu w końcu zawitała jesień. Proszę spojrzeć na ten malowniczy widok złotych i czerwonych liści winobluszczu trój i pięciolistkowego.

2022-10-07 15:18

Artyści Andersa

Szanowni Państwo, zapraszamy na wystawę "Artyści Andersa - scena i estrada". Na odwiedzających czekają albumy i płyty. Towarzystwo Projektów Edukacyjnych dziękujemy serdecznie za udostępnienie wystawy i pamiątek.

2022-10-04 12:27

Artyści Andersa - wystawa

Szanowni Państwo! Zapraszamy serdecznie na II część wystawy pt." Artyści Andersa - scena i estrada". Bardzo dziękujemy Towarzystwu Projektów Edukacyjnych za jej wypożyczenie. Jest ona dostępna dla zwiedzających przez cały październik 🙂

2022-10-01 16:23

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie