Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Spacer dźwiękowy

Już jutro zapraszamy serdecznie na dźwiekowy spacer "Szlakiem Bocianich Gniazd" w Niedźwiedzicach. Razem na terenie Szkoły Podstawowej posłuchamy słuchowiska "Dzikie Rzeki" zrealizowanego przez Pana Michała Zygmunta Michał Zygmunt Odra Sound Design.Chętni wezmą udział w warsztatach i grze terenowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Niedźwiedzice. Czeka na nas harceska grochówka i pierogi.
Spotykamy sie przed Szkołą w Niedźwiedzicach o godz. 14.00
Do zobaczenia!Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

2022-08-06 14:17

Dźwiękoławki w Chojnowie

Dźwiękoławki już w Chojnowie!!!
Zapraszamy Państwa na rodzinną grę terenową. Dziś rano dźwiękoławki z Krainy Łęgów Odrzańskich
rozstawiliśmy w przestrzeniach miasta. Zapraszamy na przygodę ze światem dźwięków Chojnowa. Należy odnaleźć miejsca lokalizacji soczewek akustycznych, a następnie wsłuchać się w dźwięki miasteczka. Poniżej zamieszczamy opis miejsc, gdzie znajdziecie Państwo dźwiękoławki.
1. Rynek w pobliżu kościoła pod wezw. Piotra i Pawła pewnie usłyszycie gołębie i pustułki
2. W dużym Parku przy podeście przedwojennej restauracji posłuchacie panoramy miasta.
3. Przy szosie na styku Chojnowa i Konradówki. Poznaj jaz na Skorze
4. Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Teren przy rzece niedaleko Biblioteki i Muzeum.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

2022-08-06 13:19

Wernisaż Giny Malinowski "Kwiaty"

Szanowni Państwo, wernisaż wystawy p. Giny Malinowski już dziś o 16.30. Zachęcamy serdecznie do spotkania z artystką oraz do obejrzenia jej zachwycających dzieł. Przed Państwem jedno z nich 🙂 🌹🌻

2022-07-15 10:48

Gina Malinowski

Szanowni Państwo, wernisaż już jutro o 16.30 🙂 Przybliżamy zatem nieco profil P. Giny Malinowski, której prace cieszymy się gościć w murach naszego zamku. Longina Malinowski, zwana przez Przyjaciół Giną. Niezwykle żywiołowa i pozytywnie nastawiona do świata. Swoim entuzjazmem, wigorem i radością życia zaraża każdego, kogo spotka na swojej drodze. Artystka kontakt ze sztuką ma we krwi. Podczas wieloletniej pracy zawodowej zachwycała projektami i kreacjami kostiumów najbardziej wyszukane gusta operowych oraz teatralnych scen europejskich i światowych. Przygodę z farbami rozpoczęła dopiero kilka lat temu, wraz z zamieszkaniem w Bornem Sulinowie. Tematem, po który artystka najczęściej sięga, są jej ukochane kwiaty, głównie w konwencji makro, czasem portrety i pejzaże. Tworzonym obrazom przekazuje niezwykłą energię, a ich szczególną cechą są intensywne barwy, zaskakujące kontrasty, zamiłowanie do detali, a przy tym lekkość i niebanalność. W malowanych przez nią obrazach, nawet biel ma wiele odcieni. W swoim dorobku ma wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach poplenerowych, a jej obrazy wystawiane w kraju i za granicą cieszą się dużym uznaniem. Znajdują się one również w prywatnych zbiorach w Polsce, Francji, Niemczech i USA.

2022-07-14 15:15

Wernisaż wystawy Giny Malinowski

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na nasz piątkowy wernisaż. Zaczynamy o godzinie 16.30! Cykl kwiatów Giny Malinowski jest zachwycający!

2022-07-13 14:39

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie