Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Konkurs plastyczny

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym muzealnym konkursie pt. ZAMKI I PAŁACE NA WAKACYJNYM SZLAKU dedykowanym dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej przedstawiającą zamek lub pałac napotkany podczas wakacji lub też taki, który będzie wyśnionym celem podróży w przyszłości. Czy na pracy uwieczniony zostanie zamek lub pałac z okolic? Czy będzie to Zamek Draculi z Transylwanii, Pałac Słońca w Wersalu czy może Zamek Neuschwanstein w Bawarii, który inspirował Walta Disneya? Dla laureatów przewidziane zostały nagrody w postaci gier planszowych. Zdjęcia prac wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku pracy dziecka (które znajdują się w Regulaminie konkursu w załączniku nr 1 - na naszej stronie internetowej www.muzeum.chojnow.eu w zakładce konkursy) prosimy wysyłać na adres mailowy: konkurs.muzeum.chojnow@gmail.com do 31 października 2023 r.

2023-09-08 12:26

Warsztaty

Już jutro warsztaty fotograficzno-filmowe. Spotykamy się o godzinie 16.00 w budynku muzeum. Warsztaty prowadzić będzie Pani Ewa Dobrołowicz absolwentka IPSiR UW, grafiki projektowej UAP, producentka i dokumentalista, autorka rzecznych filmów dokumentalnych "Wodra", "Kapitańskie opowieści" oraz autorka dokumentu "Solidarni z Wałbrzycha" dla CKISZ Stara Kopalnia w Wałbrzychu, autorka teledysków muzycznych, koordynatorka projektów artystycznych, społecznych, kreatywny wydawca produktów kultury: płyt i albumów fono-fotograficznych.
Serdecznie zapraszamy
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023"

2023-09-08 10:29

Spacer historyczno-dźwiękowy

05 września w ramach realizowanego przez nas projektu" Usłyszeć przemysł-dźwiękowa historia Chojnowa" odbył się spacer historyczno-dźwiękowy z udziałem grupy z SDŚ nr 2 w Chojnowie. Na początek Pan Michał Zygmunt Odra Sound Design zaprezentował fragmenty swoich słuchowisk zrealizowanych w przestrzeniach Odry i Baryczy. Jego opowieści, odgłosy natury oraz gitarowe brzmienia przeniosły słuchaczy w krainę dzikiej przyrody. Następnie po krótkiej podróży busem Dotarliśmy do dawnej chojnowskiej papierni Dolpakart. Tam przewodnikiem był Pan Zdzisław Malinowski-człowiek, który 50 lat swojego życia poświęcił chojnowskiej papierni. Pan Malinowski niezwykle ciekawie i z pasją opowiedział nam o latach świetności Dolpakartu i papiernictwa w naszym mieście. Wszystkim uczestnikom, opiekunom i prowadzącym serdecznie dziękujemy.
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023".

2023-09-07 10:25

Warsztaty

Nie łatwo jest uchwycić magię analogowego zdjęcia przy użyciu nowoczesnej technologii ale jest okazja doświadczyć osobiście tej różnicy i poddać się dobrowolnie nauce lub odświeżeniu umiejętności w fotografii i filmowaniu technologiami sprzed lat.
Zapraszamy na Warsztaty filmu i fotografii analogowej, 09 września rezerwujcie czas pomiędzy godziną 16.00 a 20.00, a w niedzielę 10 września między 06.00, a 10.00. Można odkurzyć swój stary aparat lub kamerkę. W programie kręcenie kamerą z 1938 roku, do dyspozycji lustrzanki, ale można zabrać też swoją ulubioną cyfrówkę. A wszystko w służbie uchwycenia kawałka historii miasta.
Udział w zabawie bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy wszystkimi kanałami kontaktu z naszym Muzeum. Zapraszamy!

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023"

2023-09-06 14:14

Wystawa

W Muzeum Regionalnym w Chojnowie od początku września można podziwiać wystawę pt. „Grafika i malarstwo Grzegorza Fijałkowskiego”. Wystawę uświetni wernisaż, który odbędzie się 29.09.2023 r. o godz. 17.00. Grzegorz Fijałkowski to legniczanin najbardziej znany z prac wykonanych w technice miedziorytu i suchej igły, jednak na tym nie poprzestaje. Jednocześnie zajmuje się malarstwem i rysunkiem, a także prowadzi studio tatuażu. Główną tematyką grafik jest architektura, którą jak sam opisuje: „w swoich pracach chce ratować od zapomnienia”. W chojnowskim muzeum prezentowane są widoki pobliskich miejscowości tj. Legnicy, Głogowa, Grodźca czy Prochowic, ale również i odległego Rzymu. Wśród grafik nie brakuje też przedstawień figuralnych i floralnych. Wystawa malarstwa to cały przekrój twórczości artysty: począwszy od wizerunku jego rodzinnego miasta, architektury zagranicznej, krajobrazów przyrody, martwej natury, aż po kopię obrazu Leonarda da Vinci! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z szerokim wachlarzem prac Grzegorza Fijałkowskiego w murach Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Artysta w swoim dorobku ma wystawy indywidualne m.in. w Spółdzielczym Domu Kultury „Atrium” w Legnicy, W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy, w Muzeum Regionalnym w Jaworze, na Zamku Piastowskim w Legnicy czy w pałacu w Gaworzycach.

2023-09-06 13:44

serwis jest częścią portalu miejskiego chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie