Aktualności

Malowanie na szkle - domowe warsztaty
Adwent jest czasem zadumy i refleksji, ale również okresem wielkiej radości poprzedzającym nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wśród przedświątecznej bieganiny, zakupów i poszukiwania prezentów, warto znaleźć chwilę również dla najbliższych. Przedstawiamy fantastyczny sposób na twórczą zabawę dla całej rodziny - malowanie na szkle. Potrzebujemy oczywiście farbek do szkła, w razie możliwości szkło lub kawałek folii (np. koszulki do przechowywania dokumentów), wydrukowany lub narysowany wcześniej wzór (najlepiej w formie kolorowanki) oraz trochę cierpliwości. Kolorowankę wsuwamy pod szkło lub folię. W naszym przypadku wzór nawiązuje do zbliżających się Świąt, jednak jak zwykle ogranicza nas tylko wyobraźnia. Czarną farbką obrysowujemy kontur. Czekamy do jego całkowitego wyschnięcia, co może potrwać nawet 12 godzin, zatem warto zaplanować sobie z wyprzedzeniem przygotowywanie świątecznych dekoracji. W kolejnym kroku należy „pokolorować” farbami obrysowane elementy i tak jak poprzednio czekamy, aż obrazek wyschnie. Po tym czasie zaobserwujemy, że zaschnięte farby staną się bardziej przeźroczyste i będą przepuszczać światło. Śmiało można wykorzystać ten efekt, wystarczy delikatnie odkleić powstałą pracę i przykleić na dowolnej szklanej powierzchni w zależności od chęci i potrzeb. Obrazek będzie wyglądał wspaniale na okiennej szybie rozświetlony zimowym słońcem, ale również (w wersji dla bardziej ambitnych) na lampionie, który można wykonać w pustym słoiku wraz z dodatkami igliwia, sztucznego śniegu, wstążek czy brokatu. Życzymy dużym i małym wspaniałej zabawy.
data publikacji: 2020-12-15 11:22
 
Ważna informacja dla zwiedzających
Szanowni Państwo, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. Muzeum Regionalne w Chojnowie pozostanie zamknięte dla zwiedzających do 27 grudnia 2020 r.
data publikacji: 2020-12-02 14:34
 
Żegnamy Panią Annę Poźniak
Otrzymaliśmy smutną wiadomość, iż 15 października 2020 r. zmarła Pani Anna Poźniak, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie w latach 1978-1989, a także wieloletni pracownik Muzeum Miedzi w Legnicy. Łącząc się w bólu, składamy szczere kondolencje Rodzinie i Bliskim Pani Poźniak.
data publikacji: 2020-12-01 12:39
 
Wystawa Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość" w służbie Niepodległej
Szanowni Państwo, Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza do zwiedzania nowej edukacyjnej wystawy czasowej Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość" w służbie Niepodległej. Ekspozycja została przygotowana i użyczona naszemu Muzeum przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie. Potrwa od 6 października do 20 listopada 2020 r. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ciekawą i przejmującą historią WiN-u.
data publikacji: 2020-10-14 08:52
 
Renesans i nie tylko. Kopie wielkich mistrzów według Danuty Dudek.
Po otwarciu drzwi do sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego w Chojnowie, wszyscy przetarliśmy oczy ze zdumienia. Da Vinci, Filippo Lippi, Tycjan, van Eyck, Peter Paul Rubens i wielu innych wielkich malarzy… Spokojnie, proszę wyrównać oddech, są to kopie wielkich malarzy, a właściwie „Renesans i nie tylko. Kopie wielkich malarzy według Danuty Dudek” – czyli nasza nowa ekspozycja czasowa. Drodzy Państwo, epidemia pokrzyżowała wiele planów na wakacje w rozmaitych zakątkach świata. Utrudniła zwiedzanie dostojnych sal muzealnych Paryża, Madrytu, Rzymu i Londynu. Jednak nie wszystko stracone. Wystarczy założyć maseczkę i odwiedzić nasze, lokalne, chojnowskie Muzeum. Przygotowaliśmy bowiem dla Państwa wystawę składającą się z 30 kopii prac najwybitniejszych malarzy wszechczasów. Jest to oczywiście bardzo subiektywny wybór. Ekspozycja posiada ukryty smaczek, wszystkie prace wyszły spod pędzla jednej osoby. Rzeźbiarki, malarki, kopistki, pasjonatki, osoby o wielkim sercu, a w dodatku mieszkanki Chojnowa – Danuty Dudek. Już słyszę te pytania: „Kopie w muzeum?”, „Czy to przystoi?” Owszem, przystoi. Są one bowiem owocem pięknej pasji, setek godzin przy sztaludze, nieprzespanych nocy w poszukiwaniu idealnych proporcji i, co ciekawe, wrodzonego talentu. Warto tu również pamiętać o subtelnej różnicy między kopiami wytwarzanymi przez maszyny w tysiącach egzemplarzy na potrzeby rynku, a kopiami wykonywanymi własnoręcznie, z sercem, z potrzeby spełnienia własnych marzeń, dla obcowania ze sztuką. Czy są to kopie udane? Na to pytanie powinni Państwo zdecydowanie poszukać odpowiedzi w naszym Muzeum. Wystawę będzie można oglądać od 20 czerwca do 30 września 2020 r. w godzinach otwarcia naszego Muzeum. ZAPRASZAMY!
data publikacji: 2020-06-19 14:12
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4  | 5 | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

Witamy na stronie Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie